Do znakowania towaru używana jest technika sitodruku. Jest to technika, która została wynaleziona w celu zadrukowania dużych płaszczyzn, choć dziś z powodzeniem wykorzystywana jest do druku na t-shirtach, plastiku. Zaletą tej metody jest wysoka trwałość druku. Na co trzeba uważać, podczas jego wykonywania?
Zalety sitodruku nie ograniczają się jedynie do trwałości odwzorowania, ale ta cecha wyróżnia technikę na tle pozostałych. Gdyż wykonane tą metodą nadruki nie tylko nie stracą na wyglądzie pod wpływem wody, promieni UV, ale także będą odporne na ciężkie warunki pogodowe. Można nią wykonywać nadruki nie tylko na odzieży, ale także kopert, toreb foliowych i papierowych czy etykiet.
Kluczem do stworzenia trwałego obrazu jest użycie wysokiej klasy komponentów. Chcąc zachować trwałość rysunków trzeba użyć farb plastizolowych. Dużo pracy kosztuje stworzenie szablonu i umiejscowienie go na właściwym miejscy na koszulce. Wykonanie odbitki polega na przetacza się farby przez matrycę — i tutaj może pojawić się u niedoświadczonego drukarza problem. Precyzja i rozdzielczość druku sitowego jest bezpośrednio zależna od gęstości użytej siatki, i na ogół wielokrotnie niższa od standardowej osiągalnej np. w druku offsetowym. Podczas drukowania w maszynie płaskiej farba drukowa jest rozprowadzana na całej powierzchni siatki i przesuwającym się po niej raklą jest przeciskana przez wolne oczka siatki bezpośrednio na podłoże drukowe. W przypadku nadruku na przedmiocie okrągłym, podczas procesu druku rakla stoi w miejscu natomiast przesuwa się sito oraz obraca przedmiot drukowany.dokładne przeniesienie obrazu z sita na przedmiot prędkość przesuwu sita oraz prędkość liniowa obracanego przedmiotu muszą być identyczne. W nowoczesnych maszynach proces ten odbywa samoczynnie przy użyciu serwonapędów i innych komponentów jak suszarki, lampy, kopioramy, tunele UV i IR, czy też myjki do ram.